شرکت گوگل که تاکنون چندین بار رونمایی از تبلت هفت اینچی خود را در تلاش برای کاهش قیمت و رقابت بهتر با کیندل فایل 199 دلاری آمازون به تأخیر انداخته قصد دارد این تبلت را در ماه ژوئیه رونمایی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین تبلت گوگل که انتظار می رود ماه ژوئیه برابر با تیرماه رونمایی شود به این کمپانی اجازه می دهد تا قیمتها را کاهش داده و این دستگاه را با قیمت کمتری به فروش برساند. براساس طرحهای اصلی گوگل قرار بود این دستگاه با قیمتی حدود 249 دلار به فروش برسد.اگرچه این تبلت نخستین دستگاهی است که در این عرصه با برند گوگل ارائه می شود اما این شرکت تبلت خود را که دارای صفحه لمسی هفت اینچی است با همکاری شرکت ایسوزتک (Asustek) به بازار ارائه می کند و قرار است که از  پردازشگر Nvidia Tegra 3 و "بستنی نانی "ورژن 4 اندروید برخوردار باشد.

براساس گزارش اپل اینسایدر، اما مسئله اصلی اینجاست که قیمت 249 دلاری مدل کنونی بیشتر از تبلت هفت اینچی آمازون است، تبلتی که گفته می شود نخستین و اصلی ترین رقیب گوگل محسوب می شود. اگرچه کیندل فایل، تبلت آمازون نیز با سیستم عامل اندروید گوگل کار می کند اما آن را به شدت تغییر داده تا کاربر بتواند محتوای مورد نظر خود را مستقیم از سایت آمازون خریداری کند.درجریان تلاشهای گوگل برای ارائه یک تبلت هفت اینچی با قیمت کمتر در شرایطی صورت می گیرد که شنیده ها حاکی از این است که شرکت اپل به ارائه یک آی پد 85/7 اینچی است. در حال حاضر آی پد شرکت آپل دارای صفحه نمایش 7/9 اینچی است که با داشتن 16 گیگابایت حافظه با قیمت 399 دلار به فروش می رسد.تاريخ : شنبه 19 فروردين 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد