کاربران دستگاه‎های دارای سیستم عامل اندروید می توانند از چند راهکار برای خانه تکانی دستگاه اندرویدی خود استفاده کنند و با تغیر جزیی حس بهاری به آن بدهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در مرحله اول خانه تکانی اندرویدی خود به برنامه هایی اجرایی یا بازیهای قدیمی فکر کنید که حتی از آن استفاده نمی کنید این برنامه ها را از نصب خارج کرده و اگر تغییر عقیده دادید آنها را دوباره دانلود کنید.

اغلب یک برنامه، یک پوشه و فایلهای پیکر بندی با اطلاعات کاربردی ایجاد می کند که پس از از نصب در آمدن هم باقی می ماند. از برنامه مرورگر فایل مثل (Astro File Manager) یا (Root Explorer) استفاده کنید که این امکان را برای شما ایجاد می کند که به پوشه های داده های ایجاد شده توسط برنامه ها دسترسی داشته باشید، در این صورت می توانید از شر این پوشه ها خلاص شوید.براساس گزارش سی نت، شاید تاکنون به این موضوع پی نبرده باشید اما تاریخ تماسها و اس ام اس ها می تواند بخش قابل توجهی از حافظه سالم را به خود اختصاص دهند. پاک کردن آنها نه تنها موجب می شود که این برنامه ها موثرتر اجرا شوند بلکه در اجرای سایر برنامه ها نیز تأثیر خواهد داشت. این اقدام به سادگی با برنامه (History Eraser) اندروید قابل اجرا است.

اگر مصرف داده ها برایتان مهم نیست یا اغلب از اتصال بی سیم استفاده می کنید، علتی ندارد که نتوانید برخی از فایلهای خود را به خارج از دستگاه منتقل کنید و برای انجام این راهکار می توانید از برنامه هایی چون موسیقی گوگل یا دراپ باکس (Dropbox) استفاده کنید.حتی با به کار بردن همین دوگام می توانید از سرعت بیشتری در اندروید خود برخوردار شوید؟ اما همواره می توانید از امکان انجام یک ریست برای پاک کردن تمام برنامه ها و اطلاعات استفاده کنید.بهترین مکان برای آغاز ذخیره کردن باطری از تنظیمات داخل دستگاه آغاز می شود، اما امکانات دیگری هم برای کمک کردن به شما وجود دارد.

از بیشترین روشنی صفحه تنها در نور مستقیم استفاده کنید، از این رو می توانید سطح روشنی دستگاه خود را به خودکار تغییر دهید تا صفحه بتواند خود را با وضعیت قرار گیری شما در هر نوع نوری تطبیق دهد.روشن گذاشتن غیر ضروری بی سیم راه دیگری برای ذخیره کردن باطری است، از این رو می توانید زمانی که از بی سیم، بلوتوث یا جی پی اس استفاده نمی کنید آنها را خاموش نگاه دارید. همچنین یک برنامه ای با عنوان "وضعیت وای فای" (WiFi Status) در این رابطه وجود دارد که می تواند به شما یادآوری کند که از محدوده شبکه بی سیم خارج شده اید و می توانید آن را خاموش کنید.اگر نمی خواهید یک پیام جدید را هر پنج دقیقه مشاهده کنید، از تنظیماتی استفاده کنید که هر پنج دقیقه این موضوع را به شما یادآور نشود و امکان آن را به یادآوری هر 15 تا 30 دقیقه تغییر دهید.

می توانید از شر ویجتهایی که از آن استفاده نمی کنید و مدام در حال استفاده از اطلاعات اینترنتی هستند خلاص شوید، این اقدام ساده حتی می تواند بخشی از عمر باطری شما را نجات دهد.

به عنوان آخرین راهکار از برنامه ای استفاده کنید که به شما تنظیمات پیشنهادی را برای ذخیره باطری ارائه می کند که در میان این گروه برنامه ها می توان به برنامه (Juice Defender) اشاره کرد.اگر از دیدن یک ساعت، تقویم و کاغذدیواری روی دستگاه اندرویدی خود خسته شده اید و یا صدای زنگ یا هشدار شما توسط افراد دیگر به کرات استفاده شده است، با دانلود ویجتهای جدید تلاش کنید سبک ساعت، هوا شناسی یا نمایش اطلاعات خود را تغییر دهید. اگر نمی دانید که از کجا باید شروع  کنید می توانید از برنامه (Beautiful Widgets) استفاده کنید چرا که این برنامه مجموعه بزرگی از نمای ظاهری ارائه می کنند و اگر می خواهید میانجی کاربری خود را تغییر دهید می توانید از برنامه هایی استفاده کنید که طرح رنگی دستگاه را تغییر می دهد.تاريخ : یک شنبه 20 فروردين 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد