يكي از مشكلات عمده هر فردي پيش از شروع سفر جمع كردن چمدان است. هميشه حجم بارها و چمدان‌ها محدود است و سليقه‌ها نامحدود. هر انساني دوست دارد تا حد امكان از وسايل خود در سفر به همراه داشته باشد ولي اين موضوع به صورت طبيعي امكان‌پذير نيست، زيرا نمي‌توان حجم مورد نظر را با همان هزينه عادي به همراه برد و به همراه داشتن تمامي وسايل دلخواه هزينه‌اي سرسام‌آور به همراه دارد.معمولا انتخاب براي وسايل هر سفر براساس طبقه‌بندي نوع سفر يا وسيله مورد نظر و محل رفتن متغير است. تعدادي از مسائل به عنوان اصول از پيش تعيين شده‌اي در ذهن ما به كار گرفته مي‌شود. براي مثال اگر قصد سفر به سواحل جنوبي كشور يا جزاير خليج فارس را داشته باشيم به طور طبيعي مي‌دانيم كه به علت گرماي هوا و بالا بودن رطوبت در تمامي سال نيازي به بردن يك كاپشن ‌يا پوليورهاي ضخيم نداريم، يا در سفر به شمال كشور از پيش مي‌دانيم كه باران جزئي از سفر به اين مناطق سرسبز است، بنابراين به همراه داشتن چتر را يك اصل خواهيم دانست ولي اطلاعات ما درباره بسياري از مناطق بسيار محدود است و اين مورد درباره كشورهاي خارجي بيشتر نمود پيدا مي‌كند. به عنوان مثال شايد افرادي باشند كه از تغيير فصول در دو نيمكره زمين خبر نداشته باشند و ندانند كه تابستان ايران برابر با زمستان كشورهايي مانند برزيل است يا بسياري از ما نمي‌دانيم كه آب و هواي كشوري مانند كاستاريكا چگونه است. البته اين سطح از ناآگاهي در ميان تمامي كشورها مشترك است. براي مثال يكي از افرادي كه مليت نيوزيلندي دارد ايران را كشوري بياباني و گرم فرض مي‌كند و به هيچ عنوان انتظار سرماي طاقت فرساي زمستاني در ايران را ندارد. تمامي اين مسائل اصل تحقيق پيش از سفر را براي ما روشن مي‌كند ، ولي براي بستن چمدان بايد چه كرد؟ در گذشته هيچ مرجعي درباره ابزار مورد نظر و واجب براي بردن به يك كشور در سطح عام وجود نداشت، ولي امروزه اين امكان در قالب يك نرم‌افزار براي شما فراهم شده است. اين نرم‌افزار كوچك در جيب شما و هميشه همراهتان خواهد بود.

Packing List چيست؟

اين نرم‌افزار در ابتدا شما را با طبقه‌بندي‌هاي مختلفي روبه‌رو مي‌كند كه هر‌يك از اين دسته‌ها امكانات ويژه خود را در اختيار شما قرار مي‌دهد. با توجه به هر نوع سفر مي‌توانيد موارد مختلفي را براي دسته مورد نظر خود انتخاب كنيد. براي مثال مي‌توانيد سفر خود را سفر تجاري، كمپ تمريني ورزش، سفر تفريحي يا ماموريت اداري طبقه‌بندي كنيد و پس از آن منطقه موردنظر خود براي سفر را تعيين كنيد. پس از انجام اين اعمال و انتخاب دسته‌بندي‌هاي مورد نظر به سراغ قدم بعدي برويد. در اين مرحله بايد نوع وسيله مورد نظر خود براي سفر را تعيين كنيد. به اين ترتيب وارد مرحله نهايي مي‌شويد كه انتخاب مقصد و زمان سفر شماست. در اين شرايط تمامي گام‌هاي اصلي برداشته شده است و برنامه Packing List فهرست پيشنهادي ابزار سفر را با جزئياتي بي‌نظير به شما ارائه مي‌كند. براي مثال شما تصميم داريد تا براي انجام اسكي به آلپ برويد، وسيله سفر شما هواپيماست و به شهر بروژ پرواز مي‌كنيد. اين نرم‌افزار در نخستين گام به شما فهرستي را پيشنهاد مي‌كند كه شامل لباس‌هاي گرم و مناسب منطقه، تجهيزات اسكي، لوازم شخصي مانند ابزار اصلاح، مسواك، لوازم جانبي مانند دوربين و... را پيشنهاد مي‌كند.البته نكته جالب اينجاست كه اين ابزار در وضعيت وزني محدود و مجاز براي سفر هوايي طبقه‌بندي مي‌شود تا دچار مشكل اضافه بار نشويد. در ادامه مي‌توانيد تك تك اين وسايل را براساس سليقه خود تغيير دهيد. براي مثال در قسمت دوربين برنامه براي شما يك دوربين 200 گرمي را در نظر گرفته است ولي شما مي‌توانيد آن را با دوربين مورد نظر خود عوض كرده و وزن تقريبي دوربين خود را وارد كنيد. در‌كنار اين موضوع مي‌توانيد كابل شارژر را نيز به بخش دوربين اضافه كنيد و همين طور در صورت داشتن علاقه به عكاسي حرفه‌اي امكان افزودن لنز ويژه براي دوربين را نيز خواهيد داشت ولي بايد توجه داشته باشيد كه انجام اين تغييرات با تغيير در وزن نهايي بار شما همراه است و برنامه به صورت خودكار اقدام به معرفي غيرضروري‌ترين موارد براي حذف خواهد كرد كه البته انجام آن به سليقه شما مربوط است. به اين ترتيب مي‌توانيد فهرست ويرايش شده خود را براي سفر در اختيار داشته باشيد. ديگر امكان برنامه قابليت تيك زدن فهرست است. فهرست وسايل سفر شما قابليت تيك‌زدن دارد كه مي‌توانيد با استفاده از اين قابليت پس از قرار دادن هر وسيله در چمدان آن را تيك بزنيد تا در پايان با بررسي از كامل بودن وسايل خود اطمينان حاصل كنيد، از ديگر قابليت‌هاي برنامه اين است كه مي‌توانيد فهرست‌هاي متنوعي ايجاد كرده و تك تك آنها را در موبايل خود ذخيره كنيد يا با مراجعه به اينترنت به سراغ سايت اين نرم‌افزار رفته و برنامه و فهرست سفر خود را با ديگران به اشتراك بگذاريد يا از موارد به اشتراك گذاشته شده توسط ساير كاربران استفاده كنيد. به اين ترتيب قبل از هر سفر لازم نيست تا فريادهاي اهالي خانه يا عصباني شدن همسرتان را تجربه كنيد و براحتي مي‌توانيد بسته‌بندي لازم براي سفر خود را انجام داده و از سفرتان لذت ببريد.

نحوه نصب نرم‌افزار Packing List

اين نرم‌افزار روي سيستم‌هاي عامل اندرويد و iOS قابل نصب است و به اين ترتيب مي‌توانيد روي بسياري از تلفن‌هاي همراه هوشمند از وجود اين برنامه استفاده كنيد. براي اطمينان از سازگار بودن تلفن همراه هوشمند خود با اين نرم‌افزار ابتدا به يكي از اين دو مورد توجه كنيد: اگر گوشي شما از محصولات شركت اپل يا همان سري iphone است اين نرم‌افزار به صورت صددرصد روي تلفن همراه شما قابل نصب است، در غير اين صورت نام گوشي خود را در يك موتور جستجو وارد كنيد و فهرست مشخصات تلفن همراه خود را بررسي كنيد. براي انجام اين كار كافي است تا نام شركت سازنده و مدل گوشي خود را در كنار كلمه Spec در يك موتور جستجو وارد كنيد و در صفحه اطلاعات در قسمت سيستم‌عامل يا همان OS يا Operating system به نسخه سيستم‌عامل خود پي ببريد، اگر سيستم عامل شما هر‌يك از نسخه‌هاي اندرويد android بود مي‌توانيد از اين نرم‌افزار روي تلفن همراه خود استفاده كنيد.اين نرم‌افزار به صورت رايگان در اينترنت قابل دسترسي است و مي‌توانيد آن را براحتي دانلود كنيد و به گوشي خود انتقال دهيد ولي براي نصب آن مثل هميشه پيشنهاد مي‌كنيم تا در صورت نداشتن دانش فني موبايل و اطلاع از نحوه نصب نرم‌افزار از انجام اين كار خودداري كرده و به يك مركز خدمات نرم‌افزاري تلفن همراه مراجعه كنيد.نرم‌افزار packing list مصرف باطري بسيار اندكي دارد و به هيچ‌عنوان بار زيادي را روي پردازنده تلفن همراه شما وارد نمي‌كند و حجم آن نيز بر اساس ميزان داده‌هاي ذخيره شده توسط شما متغير است . به همين دليل نيز فضاي اضافه‌اي روي حافظه تلفن همراه شما صرف نمي‌كند. در‌كنار اين موارد بايد يادآور شد كه اين نرم‌افزار رابط كاربري بسيار ساده‌اي داشته و تمامي افراد با دانستن مقدار اندكي از زبان انگليسي مي‌توانند با آن كار كنند . همچنين نوع كار نرم‌افزار بسيار ساده بوده و با هر دو حالت صفحه‌هاي لمسي و صفحه كليد قابل انجام است تا تمامي افراد به يك اندازه در كاركرد با آن راحت باشند. اين نرم‌افزار به خاطر سادگي كاركرد خود و رايگان بودن به عنوان يكي از محبوب‌ترين نرم‌افزارهاي جهان به حساب مي‌آيد كه با كمك آن مي‌توانيد سفر خود را براحتي و بدون دغدغه از دست دادن وسايل مورد نياز يا سپري كردن زمان بسيار زياد براي چك‌كردن چند‌باره هر‌مورد را تجربه كنيد. اين بار ديگر لازم نيست كسي چمدان شما را ببندد؛ تلفن همراه شما انجام اين وظيفه خطير را به عهده مي‌گيرد و شما مي‌توانيد با خيالي راحت به آن اطمينان كنيد.
تاريخ : پنج شنبه 11 خرداد 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد