حقایق جالبی که باید از «میکی موس» بدانید+عكس

برای اولین بار «والت دیزنی» هنگام سفر با قطار از نیویورک به لس آنجلس ، شخصیت میکی موس را خلق کرد. شخصیتی که تنها برای کودکان جذاب و دوست داشتنی نیست . 

اما حقایقی از محبوب ترین موش جهان ؛

میکی موس در جمهوری وایمار خلق شد . روز 18 نوامبر سال 1928 برای اولین بار این شخصیت در فیلم «کشتی بخار ویلی» حاضر شد . خالقان وی والت دیزنی و همکارش لوب ایورک بودند.

نام میکی در ابتدا مورتیمر بود. اما همسر دیزنی از نام «میکی» خوشش آمده و این نام را جایگزین نام قبلی کرد.

میکی ستاره هالیوود شد. در سال 1932 ، دیزنی به دلیل محبوبیت فراوانش موفق به دریافت اسکار افتخاری شد . میکی موس به نام خود ستاره ای در تالار مشاهیر هالیوود دارد.

میکی در جوانی موشی سرکش و وحشی بوده است . اوایل ، شخصیت این موش ، شخصیتی پر سر و صدا بود که به همراه «مینی» شخصیت کاپیتان را در فيلمها به خشم می آورد. در سال 1934 وی به عنوان کارآگاه و خبرنگار ظاهر شد که کلاهبرداران را دستگیر می کرد.

هیتلر نیز از طرفداران میکی موس بوده است . دیکتاتور حزب نازی در سال 1937 از یوزف گوبلز 12 فیلم میکی موس را به عنوان هدیه دریافت کرد. بعدها او در فیلم های جنگی ظاهر شد و در پوسترها لباس نظامیان آمریکائی را بر تن کرد.

میکی اثر هنری شد . تصویری از این شخصیت کارتونی در موزه ملی هنر واشنگتن نصب شده است . این عکس را روی لیختن اشتاین هنرمند مشهور با رنگ روغن کشیده است.

میکی در آمریکا مشهورتر از بابانوئل است . وی با 97 درصد در میان مردم آمریکا مشهورتر از شخصیت بابانوئل است.

* میکی یک ستاره جهانی است . فیلم های میکی موس در مجموع به 47 زبان دنیا دوبله و در 29 کشور جهان پخش شده است . 

 
 
تاريخ : دو شنبه 27 آبان 1392برچسب:, | | نویسنده : مقدم |