Bublcam دوربینی برای ضبط تصاویر ویدیویی به صورت 360 درجه

 این دوربین پانونو(Panono)نام داشت اما فقط قادر به عکس گرفتن بود. حال از محصول جالب دیگری می گوییم که علاوه بر عکس، تصاویر ویدیویی را نیز به صورت 360 درجه ضبط می کند.بابِلکَم (Bublcam) کمی از توپ بیسبال بزرگ تر است و با ایجاد عکس های پانورامای 360 درجه ای، آن هم با کیفیت 14 مگاپیکسل پا به پای دیگر رقبای موجود در بازار پیش می رود. این دوربین قابل حمل، تصاویر ویدیویی را با فرمت H.264 و با کیفیت 1080p در حالت 15 فریم در ثانیه، و 720p در حالت 30 فریم در ثانیه ضبط می کند.

این دوربین به وای-فای مجهز است و امکان پخش ویدیو از پی سی و دستگاه های همراه را فراهم می کند. به گفته شان رمزی، خالق این دوربین، بابِلکَم هیچ نقطه کوری ندارد و ابزار مناسبی برای کاربردهای امنیتی و حفاظت پیرامونی به شمار می رود. او تاکید می کند که هر چه ما محیط پیرامون خود را بیشتر ببینیم، بهتر می توانیم از آن محافظت کنیم.

 

نرم افزار این دوربین به مانند نرم افزارهای دوربین های امنیتی به ابزارهای تحلیلی متنوعی مجهز است و قادر است داده های مربوط به آن چه می بیند را تا حدی تجزیه و تحلیل کند. این دوربین برای استادیوم های ورزشی، مراکز تجاری و یا سالن های کنسرت مناسب به نظر می رسد.

 

بابِلکَم شباهت های بسیار زیادی با محصولات دیگر بازار دارد. اما برخی ویژگی های آن از جمله ضبط ویدیو به صورت 360 درجه، نداشتن نقطه کور و بهره بردن از یک نرم افزار قدرتمند، این دوربین را به ابزاری مناسب در سیستم های حفاظت پیرامونی تبدیل می کند.

تاريخ : چهار شنبه 29 آبان 1392برچسب:, | | نویسنده : مقدم |